Eesti Tervishoiu Muuseum osaleb TAllinna Vanalinna Päevade programmis

Giidiga tuur “Muuseum avameelitseb”


Piilume muuseumi telgitagustesse, kuhu külastaja tavaliselt ei pääse. Ronime keldrist pööninguni keskaegsete hoonete salapärastes käikudes ning tutvume muuseumi kogude põnevamate eksponaatidega. Lisaks uurime vana hoone ehitusloogikat ja arhitektuuri.

Toimub kaks korda 31. mail kell 17.00 ja 1. juunil kell 13.00 Eesti Tervishoiu Muuseumis (Lai 30). Tuur on eesti keeles ja kestab kuni tund. Sissepääs on prii, kuid eelregistreerimisega. Kohtade arv on piiratud.

Registreerun
 

 

Ajalooline rännak "Seksuaalsuse lugu"

Räägime seksuaalsust puudutavatest uskumustest ja müütidest läbi ajaloo. Kus tekkisid esimesed seksuaalsuhted? Kuidas arenes suguelu loomariigis ja meie esivanematest primaatide kogukonnas? Mida jutustab meile kultuuriajalugu maailma erinevate piirkondade suhtumisest seksi. Milline on meeste ja naiste roll selles? Rändame antiikajast läbi hipi- ja nõukaperioodi tänapäevani. Oodatud on noored ja täiskasvanud.

Toimub 30. mail kell 16:30 Eesti Tervishoiu Muuseumis (Lai 30). Rännak on eesti keeles ja kestab kuni poolteist tundi. Sissepääs on prii, kuid eelregistreerimisega. Kohtade arv on piiratud.

Registreerun

 

Giidiga tuur "Teekond puhtusesse"

Igapäevane hambapesu ja isiklik käterätt: kas tarvilik või liigne peenutsemine? Kus käidi kunagi kakal ja millega nuusati nina? Kuidas suhestub sellesse silmale nähtamatu mikromaailm - bakterid, viirused, parasiidid?Lugudega vürtsitatud ringkäigul meenutame, kuidas on viimase paarisaja aasta jooksul muutunud arusaam puhtusest ja isiklikust hügieenist.

Toimub 1. juunil kell 15.00 Eesti Tervishoiu Muuseumis (Lai 30). Tuur on eesti keeles ja kestab 45-60 minutit. Sissepääs prii, kuid eelregistreerimisega. Kohtade arv on piiratud.

Registreerun

 

Viktoriin "Superorganism" ja pop-up mängud 

Viktoriin “Superorganism – bakterid meie sees ja ümber“ aitab avastada põnevat mikromaailma. Eesti Tervishoiu Muuseum jagab põnevaid teadmisi inimkehast ja saate osaleda huvitavates katsetes. Pop-up mängud lastealal on mõeldud kõigile lastele ja lapsemeelsetele.

Viktoriin ja mängud toimuvad 1. juunil kell 12.00 - 15.00 Tallinna Vanalinnapäevade Lahela lastealal Schnelli pargis.

 

Kohtumiseni Tallinna Vanalinna Päevadel Eesti Tervishoiu Muuseumis.