Uued eksponaadidMuuseumikogusse saabus suur hulk uusi plastinaate, millest põnevamaid - kahte täismõõdus inimkeha ja seedeelundkonna kompleksi - näeb meie püsinäitusel. 

 

Plastinaadid võimaldavad anatoomiahuvilistel tutvuda lähemalt inimese sisemise ehitusega. Uus plastinaatide kogu iseeenesest on muljetavaldavalt suur, kuid suurem osa sellest jääb praegu kasutamiseks muuseumitundides.

Polümeerse palsameerimise ehk plastineerimise tehnoloogia töötas välja anatoomiateadlane Günther von Hagens Saksamaal 1977. aastal. Antud meetodi kohaselt asendatakse kehas või elundites olev vedelik ja rasv läbi mitme protseduuri vedelate polümeeridega. Tulemuseks on kummitaolise konsistentsiga keha või elund, kus on säilinud ja hästi nähtavad kõik anatoomilised struktuurid. Plastinaate kasutatakse ülikoolides ja muuseumides anatoomiaõppe või teadustöö eesmärgil üle maailma.

Täismõõdus plastineeritud inimkehasid on võimalik vaadata muuseumi teisel korrusel, seedeelundkonna kompleks pannakse ekspositsiooni üles juuni lõpus.