Neljandat aastat on Eesti Teadusagentuuri õpilaste teadustööde konkurss lõppenud teadusfestivaliga, kuhu pääsevad 100 paremat tööd. Sel aastal toimus festival Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

II voorus stendietekannetele pääsejad tutvustasid oma töid, mille seast valiti auhindade võitjad. 100 parema töö hulka jõudnud tööde tase on aegade jooksul tõusnud. Mitmete töid hinnanud inimese meelest olid paljud tööd ülikooli magistritööde tasemel.

Meie andsime üle eriauhinna parimale tervishoiuteemalisele tööle. Huviorbiiti jäi 12 tööd, mis kõik olid samuti kõrgel tasemel ja pälvisid teisigi eriauhindu. Muuseumi žürii valis nende seast eripreemia saajaks Tallinna Reaalkooli õpilase Eva Fink´i tööga „Kiudained toidus ja nende metabolism soolebakterites“.

Töö eristus teistest mõnevõrra selgema ja loogilise ülesehitusega ja seda oli huvitav lugeda. Keerulistest protsessidest oli kirjutatud moel, et neid võib mõista ka inimene, kel puuduvad sügavamad teadmised füsioloogiast ja biokeemiast. Kindlasti mõjutas otsust ka see, et praegu on teema, kuidas tekivad inimese kehas elutsevad bakterikooslused, aktuaalne.

Kui soovid konkursi tulemustest rohkem teada, siis leiad selle informatsiooni aadressilt www.etag.ee/teadusfestival. Sealt leiad auhindade saajate nimekirja ja auhinnatseremoonia fotod ja muud huvitavat.

Broneeri

Nimi*:

Asutuse nimi:

E-post*:

Telefon*:

Külastajate vanus*:

8. aastased ja/või nooremad

õpilased

üliõpilased

täiskasvanud

pensionärid

Grupi suurus*:

Eelistatud külastusaeg:

Keel:

Kommentaarid:

OLEN HUVITATUD:

Muuseumituur:

üldtuur

temaatiline tuur

Haridusprogramm:

Avalik lahkamine

Esmaabi ABC

Minu muutuv mina

Anatoomiakursus

Hambatund

Meisterdades targaks

Käsi peseb kätt

Nägemata nähtud maailm

Laboritund "Kuidas töötab minu süda"

Söö terviseks

Südamesõbrad

Õnnetus ei hüüa tulles

Murdeea muutused ja ärkav seksuaalsus

Tuleviku toit

Sõltuv või sõltumatu

Surm - hirmus või loomulik?

Olla olemas - vajalik lein

Soovin liituda muuseumi uudiskirjaga

Palun täitke järgnevad kohustuslikud väljad: