13.-16. juunil ootame kõiki 1., 2. ja 3. klassi õpilasi lastelaagrisse “Kaheksa ühe hoobiga”, kus saab nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Suvises laagris saab uurida mehhaanilisi muusikainstrumente, avastada keskaja saladusi, minna rännakule sadade miljonite aastate taha, mängida teatrinukkudega ja palju muud põnevat.

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime lähemalt mehaanilisi instrumente ja teeme kõik koos ühe loo väntorelile. Loomulikult saavad kõik lapsed ka ise väntorelit mängida.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest. Päeva lõpus toimub Suurgildi hoovis natuke närve kõditav tegevus.

Lastekirjanduse Keskuses loeme raamatuid, otsime „minakasid“ ning meisterdame mõned ka kohapeal.

Loodusmuuseumis sukeldume ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Tutvustame rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist kui ka siin elanud taimi ja loomi. Mängime ja meisterdame.

Tarbekunsti- ja disainimuuseumis uurime 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali näitusel „Ajavahe“, kuidas erinevate maade kunstnikud on mõtestanud aega. Leida võib põnevaid teoseid ja lähenemisi, millest inspireerituna saame koos lõbusalt aega veeta.

NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängime detektiivimängu ning uurime meistrimärke ja vanu legende. Saame teada, mis on rippsilt, ametilaegas, meistriks löömine, kodanikuks saamine. Õpime tundma vanaaegseid ameteid, mängime pantomiimi ja valmistame endale hõbedase meistrimärgi.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

4-päevase laagri hind on 70 €, soodushind ühe pere lastele 65€. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kaheksal korral.

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit.

Laagrisse saab registreeruda kuni 6. juunini või kuni kohad on täitunud. Registreeruda saab SIIN!

Lisainfo:
Eesti Ajaloomuuseumi pedagoog Anu Kohal
anu.kohal@ajaloomuuseum.ee

Suhkur on valge surm - müüt või tõde?