Järgmine laager toimub 21. - 24. märts 2017.
Registreerumine on alanud! Seda saab teha siin.

1., 2 . ja 3. klassi õpilastel on sügis- ja kevadvaheaegadel võimalus osaleda laagris “Kaheksa ühe hoobiga”.

Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud seitsmel korral.

PRAKTILINE INFO

Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga hiljemalt nädal enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub 10-15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMIDES

Loodusmuuseumis sukeldume ajarännakule Eesti ala merepõhja poole miljardi aasta tagustest aegadest tänapäevase Läänemereni. Tutvustame rännaku jooksul nii Eesti alade liikumist kui ka siin elanud taimi ja loomi. Mängime ja meisterdame.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avastame selle keskaegse maja põnevaid ja salajasi kohti, räägime keskaegsest kauplemisest, kaupadest ja kaupmeestest.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängitakse detektiivimängu ning uuritakse vanu legende ja salapäraseid pilte.

NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.

Lastekirjanduse Keskuses loetakse raamatut, tehakse ristsõnu ja otsimismänge ning meisterdatakse.

Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis õpime uurima, paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma.

Teatri- ja Muusikamuuseumi Särevi teatritoas satuvad lapsed külla teatritegelaste juurde. Uuritakse teatrimaailma, räägitakse erinevatest teatriametitest. Kindlasti tehakse näitemängu, proovitakse selga kostüüme, mängitakse muusikamängu ning meisterdatakse.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

Vanusegrupp

1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Hind

60€ (Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök).

Registreeruda saab siin

Lisainfo:
Eesti Ajaloomuuseumi pedagoog Anu Kohal anu.kohal@ajaloomuuseum.ee; tel: 696 8634