Mis toimus Sinu elus üheksakümnendatel? 18 Eesti muuseumi koguvad lugusid murrangulise kümnendi argipäeva kohta. Eesti Tervishoiu Muuseum kogub tervishoiuteemalisi mälestusi.

Loo koostamiseks oleme välja valinud mõned abistavad küsimused. Kas oli probleeme arsti juurde pääsemisega või liiga pika ooteajaga? Millist mõju avaldasid hambaravikabinettide tehnilise inventari uuenemine, uute ravimeetodite kasutusele tulek ning hambaravi kallinemine? Millised on mälestused seoses haiglate renoveerimise, sanitaartingimuste paranemise ja inventari uuenemisega? Kas meditsiinitehnikas ja ravimeetodites võeti kasutusele uuendusi, mis avaldasid mõju ka patsiendile? Millist mõju avaldasid haiglakohtade vähenemine ning lühem statsionaarsel ravil viibimise aeg? Täpsema ülevaate abiküsimustest leiad siit.

Rahvalood on ühine ettevõtmine, millega 18 muuseumi kutsuvad kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine. 

Juba kogutud lugudega saad tutvuda veebikeskkonnas www.rahvalood.ee. Samas veebis saad ka oma loo teele panna.

Eesti Tervishoiu Muuseumi kontakt: peavarahoidja Kai Merilain kai@tervishoiumuuseum.ee