Kolmapäeval, 30. novembril, algusega kell 17:30 toimub näituse "Loomulik surm" juurde kuuluva programmi järjekordne arutelu, kus seekord käsitleme surematust.

Arutelu juht on muutunud! Marek Strandbergi asemel viib arutelu läbi Energia Avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht ning teaduse populariseerija Aare Baumer.

Aare Baumer on teaduse populariseerija, kes ise tituleerib end kui interdistsiplinaarne (auto)didakt. Eesti teadustutvustajate hulgas on ta omaette nähtus - tema särav isiksus ja entusiasm ei jäta külmaks ühtki vaatajat-kuulajat-katsetajat ning oma suure lugemuse ja mitmekülgse teadmistepagasi tõttu suudab ta köita kõiki kuulajaid.

Seekord on keskseks teemaks igavese elu võimalikkus tänu üha areneva teaduse saavutustele. Kas surematus on saavutatav? Kui kaugel on teaduskatsed rakutasandi elu lõppematuks jätkumiseks ja kudede, organite taastootmiseks? Kui üksik on terviku osa, kas siis universumi saatus ja areng mõjutab ka inimeste arengut? Mida tähendab informatsiooniteooria ja kas inimene on kõigest informatsiooni hoidja ja lõputu edasikandja? Miks peaks üldse inimene tahtma igavesti või siis võimalikult pikalt elada?

Loengu hind 3€ osalejale. Samal päeval muuseumipileti ostnuile tasuta.

Tervishoiumuuseumi IV korruse hubases auditooriumis, kuhu mahub kuni 35 huvilist, toimuvad näituse "Loomulik surm" loengu- ja aruteluprogrammid.

Tutvu järgnevate loengutega siin