Mis toimus Sinu elus üheksakümnendatel? Kui palju mõjutasid Eestis toimunud muudatused Su igapäevast elu? Milline oli värskelt kätte võidetud vabadus? 18 Eesti muuseumi koguvad lugusid murrangulise kümnendi argipäeva kohta – juba kogutud lugudega saad tutvuda veebikeskkonnas www.rahvalood.ee. Eesti Tervishoiu Muuseum kogub tervishoiuteemalisi mälestusi ning loo koostamiseks oleme välja valinud mõned abistavad küsimused. Kas oli probleeme arsti juurde pääsemisega või liiga pika ooteajaga? Millist mõju avaldasid hambaravikabinettide tehnilise inventari uuenemine, uute ravimeetodite kasutusele tulek ning hambaravi kallinemine? Millised on mälestused seoses haiglate renoveerimise, sanitaartingimuste paranemise ja inventari uuenemisega? Kas meditsiinitehnikas ja ravimeetodites võeti kasutusele uuendusi, mis avaldasid mõju ka patsiendile? Millist mõju avaldasid haiglakohtade vähenemine ning lühem statsionaarsel ravil viibimise aeg? Täpsema ülevaate abiküsimustest leiad siit.

RAHVALOOD on 18 Eesti muuseumi ühine ettevõtmine, millega kutsume kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine.

Üheksakümnendaid uurivad ühiselt:
Eesti Kirjandusmuuseum
Eesti Maanteemuuseum
Eesti Meremuuseum
Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum
Eesti Rahva Muuseum
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Vabaõhumuuseum
Harjumaa Muuseum
Hiiumaa Muuseum