Ootame 4. klasse koos õpetajaga veetma sisukat koolipäeva neljas Tallinna vanalinna muuseumis ning keskuses.
Koolipäevad toimuvad 5., 6. ja 8. aprillil.
Klassile tuleb valida sobiv kuupäev.

Koolipäeva „PUUST JA PUNASEKS“ eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

KOOLIPÄEV 1 – tunnid toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Tervishoiumuuseumis, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis ja Niguliste muuseumis.

Koolipäev nr 1 on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Päeva läbiv ülesanne on leida üheskoos Tallinna vanalinna kuulsa apteekri kadumaläinud tarkusetera. Lapsed kehastuvad vanalinna salaseltsi liikmeteks, kes asuvad üheskoos asitõendeid otsima. Kuna iga meisterdetektiivi peamiseks tööriistaks on tema teravad meeled, siis paneme need proovile Tervishoiumuuseumis. Ajaloomuuseumis otsime vappe ja vapiloomi nii majast kui ka rahadelt ning teeme salaseltsile oma vapi. Nigulistes vaatame, mis peitub vanade maalide all ja Teatri- ja Muusikamuuseumis otsime asitõendeid erinevatelt muusikariistadelt.

KOOLIPÄEV 2 – tunnid toimuvad Energia Avastuskeskuses, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, NUKU muuseumis.

Koolipäevas nr 2 tutvustavad muuseumid laiemalt 4. klassi õppekavas olevat Pinocchio teemat. Lastekirjanduse keskus näitab läbi põnevate tegevuste, kuidas saab puidust paber, paberist raamat ja raamatusse erinevad Pinocchiod, ETDM-is proovivad lapsed ise Geppetto töökoja jaoks mööblit disainida, Enegia avastuskeskuses avastavad lapsed ühe puunuku elluäratamise füüsikaliste võimalustega. NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevate nukuliikidega ise läbi stseene Carlo Collodi kirjandusteosest „Pinocchio“.

Koolipäev kestab 9.00-14.20, maksumus õpilase kohta on 12 €, mis sisaldab endas nii tundideks vajalikku materjali kui ka lõunasööki. Registreerida saab siin.

Esmaabi ABC

Meeltelabor