TervishoiumuuseuLakkamatu valvelolekm jätkab perepühapäevade sarjaga, mille eesmärgiks on pakkuda peredele võimalust avastada üheskoos inimelu mitmekesisust läbi tervist puudutavate teemade. Erineva temaatikaga pühapäevaseid üritusi korraldatakse kord kuus.

7. veebruaril toimuv perepühapäev on suunatud sõdurielule ja eeskätt sõduri toidule ning keha kohanemisele tavapärasest suurema füüsilise koorumusega. Temaatlised tegevused toimuvad 12:00-15:00 nii eesti kui vene keeles, kavas on:

12.00 ja 14.00 ekskursioon muuseumis  “Koormusega kohanemine ja energiavajadus” eesti keeles
12.30 ja 14.30 ekskursioon muuseumis  “Koormusega kohanemine ja energiavajadus” vene keeles
eksursioone viivad läbi muuseumi külastusjuhid Elina Shatova ja Jegor Jermakov.

13.00 tutvustab kaitseväe logistikakeskuse toitlustusjaoskonna juhataja Agne Silde saalis sõdurite toiduratsiooni välitingimustes. 24-tunni toidupaki videotutvustust saab juba vaadata siin, pakki koostades on lähtutud metsas tegutseva sõduri ööpäevaringsest toitevajadusest.Lisaks tutvustame veel viimast kuud avatud National Geographic´u fotonäitust „Tuleviku toit“, mille üheks osaks on ka sõduri toidunormid.

12.00-13.00 ja 14.00-15.00 tutvustavad Sidepataljoni ajateenijad rakmete (näit. vöö- ja õlarihmad, mis hõlbustavad sõjaväelasel relvade ja varustuse kandmist) kasutusvõimalusi ja mõõdavad laste füüsilist vastupidavust / valmidust. Ajateenijate normide täitmine – kätekõverdused ja istessetõusud.

12.00-13.00 ja 14.00-15.00 teeb Kärt Mikli lastele sõduri näomaalingud.

Muuseum on pühapäeval avatud tavapäraselt 10.00-18.00

Jegor Jermakov