Avatud mänguväljadLaste ja noorte festival “Avatud mänguväljad”

AVASTA MUUSEUME MÄNGIDES!

Sügisesel koolivaheajal, 17.-25. oktoobrini on kõik lapsed oodatud festivalile “Avatud mänguväljad”, mis toimub ühteaegu nii Tallinna kui ka Tartu muuseumides. Sel ajal pakuvad 16 osalevat muuseumi lastele ja noortele (vanuses 0-18 a.) spetsiaalselt festivali ajaks loodud temaatilisi tegevusi ja näituste avastamisel on abiks mängulised juhised.

Igal vanuserühmal on külastamiseks oma muuseumide mänguväli – kuni viis eakohast tegevust pakkuvat muuseumi. Väiksemad lapsed on oodatud muuseume külastama koos perega ja noored koos sõpradega.

Festivali eesmärgiks on pakkuda lastele ja noortele koolivaheajaks huvitavat ja harivat vaba aja veetmise võimalust ning juhatada teed muuseumidesse.

Festivalil osalevad Kumu kunstimuuseum, Kadrioru Kunstimuuseum, Adamson- Ericu muuseum, Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, NUKU muuseum, Tallinna Linnamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Tallinna Tehnikaülikooli muuseum, Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum, Tartu Linnamuuseum, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, 19. saj. Tartu linnakodaniku muuseum ja Rahvarinde Muuseum. Temaatilisi sündmusi korraldavad Eesti Arhitektuurimuuseum, Kumu kunstimuuseum ja Tartu Ülikooli muuseum.

Festivali avasündmused toimuvad 17. oktoobril kell 11 Tallinnas Vabaduse väljakul ja Tartus Tartu Kaubamaja laste mänguväljaku juures. Festivali korraldavad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, MTÜ Elamusõppe labor ning MTÜ Kultuur aitab hingata. Festivali toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kesklinna Valitsus, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.

Lisainfo: http://avatudfestival.ee/

Suhkur on valge surm - müüt või tõde?