Sel laupäeval, 23. mail 2015 avatakse külastajatele Eesti Tervishoiu Muuseumi püsinäituse tervishoiuteemaline osa, mis paikneb muuseumi III korrusel. Selle valmimisega on kogu muuseum külastajatele avatud ning on lõppenud laiaulatuslik renoveerimine, mis sai alguse 2011. aasta augustis. Ühtlasi tähistatakse selle sündmusega muuseumi 90. juubeliaastat.
Lisanduv osa täiendab oma temaatikaga aasta tagasi avatud anatoomiaalast püsinäitust „Avameelselt sinu kehast“. Valminud on uued teematoad: hügieeni ajalugu, seksuaalsus, rasedus ja sünnitus, sõltuvusained, Eesti farmaatsia ajalugu ning inimese elukaar.
„Tänu hoonete renoveerimise ja ekspositsiooni uuendamise lõppemisele saab hoo sisse meie igapäevane töö,“ ütleb muuseumi juht Margus Jurkatam. „Soovime läbi püsinäituse, pedagoogiliste tundide ja teemapäevade pakkuda kaasaegset, haaravat ja harivat õpikeskkonda, kus oleks põnev viibida nii väikesel kui suurel muuseumikülastajal.“
Eesti Tervishoiu Muuseum asutati Tartu Ülikooli arstkonna eestvedamisel 1924. aastal Tartus. Tallinna osakond loodi 1928. aastal. Laial tänaval avas muuseum uksed 1989. aastal.
Eesti Tervishoiu Muuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 30 ning on külastajatele avatud teisipäevast pühapäevani järgnevalt: T, N-P 10.00-18.00, K 10.00-19.00, esmaspäeviti suletud.

Broneeri

Nimi*:

Asutuse nimi:

E-post*:

Telefon*:

Külastajate vanus*:

8. aastased ja/või nooremad

õpilased

üliõpilased

täiskasvanud

pensionärid

Grupi suurus*:

Eelistatud külastusaeg:

Keel:

Kommentaarid:

OLEN HUVITATUD:

Muuseumituur:

üldtuur

temaatiline tuur

Haridusprogramm:

Avalik lahkamine

Esmaabi ABC

Minu muutuv mina

Anatoomiakursus

Hambatund

Meisterdades targaks

Käsi peseb kätt

Nägemata nähtud maailm

Laboritund "Kuidas töötab minu süda"

Söö terviseks

Südamesõbrad

Õnnetus ei hüüa tulles

Murdeea muutused ja ärkav seksuaalsus

Tuleviku toit

Sõltuv või sõltumatu

Surm - hirmus või loomulik?

Olla olemas - vajalik lein

Soovin liituda muuseumi uudiskirjaga

Palun täitke järgnevad kohustuslikud väljad: