Kaheksa Tallinna vanalinna muuseumi ja keskust ühendavad jõud ning ootavad kevadisel koolivaheajal, 16.-20 märtsil 1.-3. klasside õpilasi ühisesse harivasse linnalaagrisse „Kaheksa ühe hoobiga“

Põnevas laagriprojektis osalevad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Tervishoiumuuseum ning Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.
Linnalaager „Kaheksa ühe hoobiga“ suurepärane võimalus pakkuda lapsele kevadisel koolivaheajal sisukat tegevust. Laps viibib igal laagripäeval erinevas muuseumis või keskuses ning seetõttu on iga päev ka eri näo ja teoga. Näiteks proovitakse Ajaloomuuseumis arheoloogi ametit, Nigulistes mängitakse detektiivimängu, Loodusmuuseumis avastatakse looduse saladusi, NUKU muuseumis luuakse varjuteatrit, Lastekirjanduse Keskuses tutvutakse raamatutegelastega, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis meisterdatakse lõõtsraamatut, Teatri- ja Muusikamuuseumis tutvutakse erilisemate pillidega ning Tervishoiumuuseumis voolitakse päris hambaid.
Loodusmuuseumi kommunikatsioonijuht Kati Raudsaare sõnul on taolise ühise linnalaagri üheskoos organiseerimine üsna loogiline, kuna kõik kaheksa muuseumi ja keskust asuvad Tallinna vanalinnas üksteisest mitte rohkem kui kilomeetri raadiuses ning kõikide asutuste eesmärk on oma tegevuste ja programmide kaudu lasteni jõuda.

"Laager "Kaheksa ühe hoobiga" on meie esimene ühine ettevõtmine. Kogu loomisprotsess kulges hoogsalt ja täiesti valutult - kõigi osapoolte käivitavaks jõuks on armastus ja hool laste paremaks inimeseks kujunemise pärast," täiendab NUKU muuseumi juht Maria Usk. "Juba on valmimas ka järgmine ettevõtmine – „Koolipäev muuseumis“, mis annab õpetajatele võimaluse viia üks koolipäev läbi kaheksas muuseumis. Koolipäeva jooksul tegelevad õpilased ühe koolipäeva jooksul ühe ja sama teemaga mitmes muuseumis,“ sõnab Usk.

Laagrisse registreerumine on avatud 15. jaanuarist 27. veebruarini 2015. Laagri maksumus on 60 eurot, sh sisaldab kõiki materjale, grupisaatjat ja igal päeval lõunasööki.

Täpsem info ja registreerumine siin.

Kontakt
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht, „Kaheksa ühe hoobiga“ projektijuht
5669 8839 / 6679 509
Hannele.kand@nuku.ee

Broneeri

Nimi*:

Asutuse nimi:

E-post*:

Telefon*:

Külastajate vanus*:

8. aastased ja/või nooremad

õpilased

üliõpilased

täiskasvanud

pensionärid

Grupi suurus*:

Eelistatud külastusaeg:

Keel:

Kommentaarid:

OLEN HUVITATUD:

Muuseumituur:

üldtuur

temaatiline tuur

Haridusprogramm:

Avalik lahkamine

Esmaabi ABC

Minu muutuv mina

Anatoomiakursus

Hambatund

Meisterdades targaks

Käsi peseb kätt

Nägemata nähtud maailm

Laboritund "Kuidas töötab minu süda"

Söö terviseks

Südamesõbrad

Õnnetus ei hüüa tulles

Murdeea muutused ja ärkav seksuaalsus

Tuleviku toit

Sõltuv või sõltumatu

Surm - hirmus või loomulik?

Olla olemas - vajalik lein

Soovin liituda muuseumi uudiskirjaga

Palun täitke järgnevad kohustuslikud väljad: