Eesti Tervishoiu Muuseum tähistab 90 juubeliaastat oma püsinäituse täismahus avamisega järgmise aasta kevadel.

Detsembrikuus saab Eesti Tervishoiu Muuseum 90 aastaseks ning järgneva juubeliaasta peasündmuseks saab muuseumi püsinäituse täies mahus avamine 2015. aasta aprillikuus. Püsinäituse täieliku valmimisega muuseumi III korrusel jõuavad lõpuni pikalt kestnud renoveerimistööd, mille käigus muuseumihooned renoveeriti ning loodi uus püsiekspositsioon.
Järgneva viie kuu jooksul valmivad muuseumis uued teematoad, mis käsitlevad farmaatsia- ja hügieeniajalugu; parasiitide, bakterite ja viiruste temaatikat; lapse sündi ja inimese elukaart; seksuaaltervist ning alkoholi, narkootikumide ja suitsetamise kahjulikkust.

Muuseum taasavas oma uksed ja uue püsinäituse „Avameelselt sinu kehast“ käesoleva aasta maikuus. Püsinäituse teematoad harutavad inimkeha põhjalikult lahti, uurides lähemalt kõiki elundkondi. Lisaks inimese anatoomia mitmekihilisele tutvustamisele, peatutakse valdkondadel, mis on meie keha ja tervisega tihedalt seotud - nagu näiteks inimese evolutsioon, tervislik toitumine ja tänapäevased haiguste diagnoosimise võimalused. Kuue kuu jooksul on muuseumi külastanud 18 489 inimest.

Kontakt: Kadri Rannala 51 078 89, Margus Jurkatam 51 202 76
www.tervishoiumuuseum.ee