Eesti Tervishoiu Muuseumis toimus 24. oktoobril 2014. a.loengupäev teemal „Kuidas teha head ja huvitavat teadust?“. Ettevõtmise eesmärgiks on muuta õpilaste uurimustööd paremaks ja teaduslikumaks. Loengud on innustavad ja silmaringi avardavad. Eriteadlased räägivad teadusest oma vaatenurgast ning teaduslikust mõtlemisest laiemalt. Nüüd on kõigil huvilistel võimalik loengupäevaga tutvuda videopäeviku vahendusel

Videod:
Video 1. Tutvustatakse tervishoiumuuseumi eelneva kolme konkursi töid. Räägitakse nende headest külgedest ja puudustest. Ph D Indrek Koppel, bioloog, TTÜ Geenitehnoloogia Instituut, MD, MA. Alar Sepp, arst, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud.

Video 2. Kuidas kirjutada head uurimust ajaloost? PhD Inna Jürjo, ajaloolane, Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi vanemteadur.

Video 3. “Kuidas teha huvitavat teadust – neuroteaduste näitel”. PhD Allan-Hermann Pool, neurobioloog, California Ülikoolist, Berkeley´s. California Tehnoloogiainstituudi järeldoktorant/ teadur.

Video 4. "Kuidas saada arstiteadlaseks?" Ph D Katrin Lang, dotsent ja vanemteadur, Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna Tervishoiu Instituut.

Video 5. “Miks me oleme teadlased?” PhD Kristjan Port, spordibioloog, Tallinna Ülikool, Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor.

Video 6. Uurimismeetoditest füüsikas ja nende meetodite kasutamisest ka teistes teadusharudes. Ph D Jaak Kikas, füüsik, Tartu Ülikooli Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna Füüsika Instituudi professor.

 

1. Indrek Koppel ja Alar Sepp tutvustavad eelneva kolme konkursi töid.

2. Inna Jürjo. Kuidas kirjutada head uurimust ajaloost?

3. A.H. Pool. Kuidas teha huvitavat teadust - neuroteaduste näitel.

4. Katrin Lang. Kuidas saada arstiteadlaseks?

5. Kristjan Port. Miks me oleme teadlased?

6. Jaak Kikas. Uurimismeetoditest füüsikas...