SA Eesti Tervishoiu Muuseum ja Tallinna Tehnikaülikool korraldavad 24. oktoobril 2014. a. algusega kell 11.00 tervishoiumuuseumis (Lai tn. 30, Tallinn) loengupäeva teemal „Kuidas teha head ja huvitavat teadust?“. Ettevõtmise eesmärgiks on muuta õpilaste uurimustööd paremaks ja teaduslikumaks. Loengud on innustavad ja silmaringi avardavad. Eriteadlased räägivad teadusest oma vaatenurgast ning teaduslikust mõtlemisest laiemalt. Loodame, et neist sõnavõttudest on Teile abi oma uurimistööde paremaks teostaiseks. Osalejatel on võimalus külastada ka tervishoiumuuseumi uut püsiekspositsiooni.

Päevakava
11.00 - 11.45 Tutvustatakse tervishoiumuuseumi eelneva kolme konkursi töid. Räägitakse nende headest külgedest ja puudustest. Ph D Indrek Koppel, bioloog, TTÜ Geenitehnoloogia Instituut, MD, MA. Alar Sepp, arst, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud.

11.45 – 12.35 Kuidas kirjutada head uurimust ajaloost? PhD Inna Jürjo, ajaloolane, Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi vanemteadur.

12.35 – 13.25 “Kuidas teha huvitavat teadust – neuroteaduste näitel”. PhD Allan-Hermann Pool, neurobioloog, California Ülikoolist, Berkeley´s. California Tehnoloogiainstituudi järeldoktorant/ teadur.

13.25 – 14.10 Soe lõuna kõigile loengupäeval osalejatele

14.10 – 15.00 "Kuidas saada arstiteadlaseks?" Ph D Katrin Lang, dotsent ja vanemteadur, Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna Tervishoiu Instituut.

15.00 – 15.50 “Miks me oleme teadlased?” PhD Kristjan Port, spordibioloog, Tallinna Ülikool, Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor.

15.50-16.40 Uurimismeetoditest füüsikas ja nende meetodite kasutamisest ka teistes teadusharudes. Ph D Jaak Kikas, füüsik, Tartu Ülikooli Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna Füüsika Instituudi professor.

Päeva modereerib Indrek Koppel

Palume teatada oma osalemisest kalju@tervishoiumuuseum.ee
Info telefonidel 56636607, 6411333 /Eesti Tervishoiu Muuseumi teadur Kalju Paju/
Teaduspäev on tasuta ning mõeldud eelkõige kooliõpetajatele, kes juhendavad õpilaste teadustöid või asjast huvitatud õpilastele ja üliõpilastele.

Kui vajate sõidukulude kompenseerimist, täitke palun vastav vorm: Sõidukulude kompenseerimine.pdf