Järgmine linnalaager juba 20.-23. oktoobril 2020! (registreerumine)

1.-3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga. 

Projekti veab Sel astal Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Laagriprojektis osalevad:

- Eesti Ajaloomuuseum
- Eesti Lastekirjanduse Keskus
- Eesti Loodusmuuseum
- Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
- Nukuteatri muuseum
- Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
- Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum
- Eesti Tervishoiu Muuseum

 

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses (vaata kaardil).  Laager on tänaseks toimunud kümnel korral. 

PRAKTILINE INFO

Vanusegrupp: 1.-3. klass

Järgmised laagrid toimuvad:
● 20.-23. oktoober 2020
● 20.-23. aprill 2020
● 15.-18. juuni 2021

Kestus ja programm: Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laager lõpeb kell 16:00. Soovime, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Rühmad: Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.Ühte rühma mahub kuni 15 last.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Hind ja tasumine: Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks. Laagrisse on võimalik tulla ka osalise ajaga. Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul.

Lisainfo: 
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum
Angela Paulus
angela.paulus@ekm.ee
+372 631 4330

Järgmine linnalaager juba 20.-23. oktoobril 2020! (registreerumine)

 

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

  • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanu pille ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.
  • Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime salajasi laekaid ja lahendame põnevaid ülesandeid.
  • Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks ja loeme põnevusjutte.
  • Eesti Loodusmuuseumis tutvume loomade pereeluga, uurime loomade-lindude mune, poegi ja pesi.
  • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame näitusi, hakkame ise kunstnikuks ja katsetame savivoolimist.
  • Nukuteatrimuuseumis ärkavad meie asjad ellu ja hakkavad lavaelu elama – olgu selleks siis king, sall, kott või kampsun. Proovime, mis häälega asjad räägivad, mida nad mõtlevad ja mida koos teha oskavad.
  • Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.
  • Eesti Tervishoiu Muuseumis uurime, mis paneb inimese liikuma, milleks on tervisesport kasulik ja kuidas seda ohutult harrastada. Liigume ruumides, kuhu külastaja tavaliselt ei satu, mängime mänge ja teeme katseid.

Järgmine linnalaager juba 20.-23. oktoobril 2020! (registreerumine)