Järgmine linnalaager juba 16.-19. juunil 2020! (registreerumine)

1.-3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga. 

Projekti veab sel õppeaastal Eesti Lastekirjanduse Keskus (Liis Sein, elk@elk.ee).

 

Laagriprojektis osalevad:

- Eesti Ajaloomuuseum
- Eesti Lastekirjanduse Keskus
- Eesti Loodusmuuseum
- Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
- Eesti Tervishoiu Muuseum
- Eesti Meremuuseum
- Fotomuuseum
- Tallinna Linnamuuseum

 

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses (vaata kaardil).  Laager on tänaseks toimunud kümnel korral. 

PRAKTILINE INFO

Vanusegrupp: 1.-3. klass

Järgmised laagrid toimuvad:
● 16.–19. juuni 2020

Kestus ja programm: Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laager lõpeb kell 16:00. Soovime, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Rühmad: Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.Ühte rühma mahub kuni 15 last.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Hind ja tasumine: Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks. Laagrisse on võimalik tulla ka osalise ajaga. Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul.

Lisainfo: Eesti Lastekirjanduse Keskus, Liis Sein, elk@elk.ee, +372 617 7231

Järgmine linnalaager juba 16.-19. juunil 2020! (registreerumine)

 

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

  • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja uuemaid pille, proovime teatrikostüüme ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.
  • Eesti Ajaloomuuseumis lähevad lapsed avastama vanalinna varjatud kohti ja laagripäeva lõpus otsime Suurgildi hoovist midagi põnevat ja natuke õudset.
  • Eesti Lastekirjanduse Keskuses uurime eesti kunstnike maalitud taburette, loeme põnevusjutte, nuputame ja meisterdame.
  • Eesti Loodusmuuseumis uurime nahkhiirte näitusel tänavuse aasta looma salapärast elu: kas nahkhiired on hiired, linnud või imetajad? Kas Eestis leidub ka vereimejaid nahkhiiri? Miks nahkhiired pea alaspidi ripuvad?
  • Fotomuuseum pildistame kohvipurgiga vanalinna ja valminud piltidest koostame pop-up näituse.
  • Eesti Meremuuseum tervitab laagrilisi keskaegses Paksu Margareeta suurtükitornis, kus eri tüüpi laevade vahel seigeldakse keskajast tänapäeva. Uurime, kuidas laevad on läbi aegade liikunud, mängime kaubamänge ja teeme korstnamärgi.
  • Tallinna Linnamuuseumis, mis asub keskaegses kaupmehemajas, uurime, kuidas elati Tallinnas 600 aastat tagasi. Mida söödi, mida kanti seljas, millega kaubeldi ja missugused põnevad esemed kuulusid igapäevaelu juurde?
  • Eesti Tervishoiu Muuseumis uudistame bakterinäitust, voolime polümeersavist ja uurime, miks me viimastel kuudel nii palju käsi oleme pesnud. Arutame, kuidas enda tervist hoida, räägime kiivri kasulikkusest ja teeme katseid.

Järgmine linnalaager juba 16.-19. juunil 2020! (registreerumine)