Oleme olemas, et aidata sul värvikal moel tundma õppida oma keha ja selle toimimist ning seeläbi püsida terve ja rõõmsana. Tervishoiumuuseum on vormilt väike, kuid sisult suur. Meil on 15 teematuba, kuid kõik on seatud nii, et meiega tutvumine ei võta liiga kaua aega. Muuseumis saab huvitavalt ja kasulikult veeta tunnikese või paar vaba aega, kuid tõsisemal huvilisel on võimalik ka väga põhjalikult süveneda.

Meie missioon on avada inimeseks olemise ilu, võlu ja valu, ning see, et Eesti inimene oleks tervem ja õnnelikum. Läbi esemete ning nende taga peituvate lugude loob muuseum seoseid tervishoiu mineviku, oleviku ja tuleviku vahel.

Oleme võtnud oma südameasjaks inimesi innustada ja õpetada iseenda ning lähikondsete tervise eest hoolitsema ning hea enesetundega täiel rinnal elu nautima. Meie näitusesaalidest, tuuridelt, loengutelt ja tundidest leiad põneva sissevaate anatoomiasse ja füsioloogiasse. Siit saab teada, kuidas hoida oma keha ja vaim tervena ja lisaks ka ülevaate tervishoiu ning Eesti meditsiiniajaloost. Muuseumitunnid, näitused ja püsiekspositsioon aitavad leida vastuseid küsimusele miks inimene üldse haigeks jääb ja kuidas seda ennetada. Mida rohkem ausat informatsiooni on keha ja selle toimimise kohta, seda lihtsam on tervena püsida ja õnnelik olla. Meie muuseumipere siiras soov on, et kõik külalised saaksid eredalt meeldejääva elamuse ning oskuse ja julguse teha edaspidises elus tervislikumaid valikuid.

Meie muuseumisse oled oodatud kuidas iganes soovi on - kas üksinda või sõbraga, perega, klassiga, kolleegidega või mõne muu grupiga. Me väljapanekud on eesti, inglise ja vene keeles, ning tellida saab ka erituure nii kodustele kui väliskülalistele. Tuuride võõrkeeli lisandub juba lähitulevikus loodetavasti veelgi.

Lisaks ekspositsioonidele, teemanäitustele ja tuuridele viime muuseumis läbi kaasahaaravaid haridusprogramme. Meie juures saab korraldada omanäolisi sünnipäevi, sisustada asutuse-, kooli- või firmaüritusi tervist ning tervishoidu puudutavate õpetlik-kasulike teemadega. Broneeri vahva sündmus juba täna!

Muuseum asub Tallinna vanalinnas 600 aasta vanuses autentselt renoveeritud ajaloolises hoones, mis lisab sündmustele ja õpitubadele ehedat ajaloolis-kultuurilist väärtust. Siin korraldatud seminar, õpituba või sünnipäev on teistsugune, kuna keskaegsete hoonete atmosfäär ja nendes paiknev kaasaegne püsinäitus loovad ainulaadselt meeleoluka keskkonna.

Muuseumi praegune püsinäitus nimega „Avameelselt Sinu kehast“ valmis aastal 2015 ning tänu oma sisukusele ja ülesehitusele võitis see muuseumimaastiku hinnalisima auhinna - Muuseumirott. Populaarne aastanäitus “Mina - Superorganism” (avatud kuni 30.08.2020) räägib sellest, kuidas keha mikroobikooslused mõjutavad tervist ja enesetunnet. Sellelt näituselt selgub mida on võimalik ise ära teha, et keha mikrobioom oleks tasakaalus.

Varasemalt on aastanäituste teemad olnud näiteks loomulik surm, suhkur, vaegnägijate elu toetamine, tuleviku toit ning teised laialt huvipakkuvad ja tõsised teemad.

Eesti Tervishoiu Muuseum on üks rahva lemmikuid lisaks kohaliku ja regiooni riikide publiku ning kaugemate välisturistide seas ka sellistes globaalsetes keskkondades nagu TripAdvisor, Booking.com jt.

Aastal 2017 sai Eesti Tervishoiu Muuseum väärika tunnustuse - meid nomineeriti auhinnale The European Museum of the Year Award.

Suur tunnustus tuli Muuseumiroti konkursi galal ka jaanuaris 2020, kus meie muuseum oli nominendiks 2019 aasta muuseumihariduse edendaja tiitlile seksuaalhariduse arendusprojektiga. Seksuaalhariduse muuseumitunnid on jätkuvalt väga populaarsed just kooliõpilaste seas.

Vaatamata erinevatele tunnustustele ei jää Tervishoiumuuseum aga loorberitele puhkama, vaid areneb pidevalt edasi, et olla ka tulevikus väga hariv, kaasaegne ja sõbralik paik iga külastaja jaoks.

Peatudes lühidalt asutuse juhtimise lähiajalool ja tänapäeval, siis aastal 2014 moodustasid Kultuuriministeerium ja Tallinna Tehnikaülikool muuseumist sihtasutuse. Muuseumi nõukogusse kuuluvad Ardo Kamratov (TTÜ), Maarika Tork (Rahandusministeerium), Margus Viigimaa (TTÜ) ja Marju Reismaa (Kultuuriministeerium, nõukogu esimees). Aastast 2018 juhib Tervishoiumuuseumi igapäevatööd Kadri Rannala, kes enne seda oli muuseumi arendusdirektor.