Arutelu "Luksusest igapäevakaubaks" toimub 25. aprillil algusega kell 17:30 muuseumi suures saalis. Külas on Tallinna Ülikooli professor ja toiduajaloolane Ulrike Plath.

Arutelus uurime põnevat suhkru ajalugu. Milleks antiikajal suhkrut kasutati? Kuidas orjakaubandus on mõjutanud suhkrutootmist? Miks võib suhkrut võrrelda kullaga? Kuidas maiustuste tarbimine levis lihtrahva sekka? Mis ajast hakati Eestis moosi keetma? Suhkrutootmise ja tarbimise ajalugu.

Sissepääs arutelule 3€/osaleja, aastapileti omanikele ja samal päeval muuseumipileti ostnuile sissepääs tasuta. Eelregistreerumist ei toimu.

Muuseumi aastapiletid on müügil kassas ning nendega on sissepääs nii kõigile meie näitustele kui perepäevadele ja aruteludele tasuta. Aastase perepileti hinnaks on 45€, täispileti hinnaks 20€ ning aastane sooduspilet maksab 12€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).

Rohkem infot aastapileti kohta leiate SIIT

Näituse "Elada või mitte? Suhkrus on küsimus" juurde kuulub arutelu- ja  loengusari "Suhkruakadeemia", kus käsitleme põhjalikult erinevaid suhkruga seotud teemasid. Arutelude kava leiate SIIT

Lisainfo: annemay@tervishoiumuuseum.ee