Näituse "Elada või mitte? Suhkrus on küsimus" juurde kuulub arutelu- ja  loengusari "Suhkruakadeemia", kus käsitletakse põhjalikult erinevaid suhkruga seotud teemasid. Arutelude kava leiate SIIT

Arutelu "Maksud on magusad" toimub 07. veebruaril algusega kell 17:30 muuseumi suures saalis. Kõnelevad Rahandusministeeriumi analüütik Kadri Klaos, kes on ühtlasi üks "Tervisekäitumist mõjutava maksustamise analüüsi ning magustatud jookide maksu kontseptsiooni" autoritest ning Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna peaspetsialist Sille Pihlak ja sama osakonna nõunik Triinu Täht.

Poliitikud peavad tuliseid debatte maksude üle – ühed soovivad neid vähendada, et inimesed oleksid ostuvõimelisemad, teised tõsta, et saaks pakkuda rohkem ja paremaid riigiteenuseid, toetusi või julgeolekut. Kuid on olemas veel üldist rahva tervist parandavad maksuvahendid – tubaka-, alkoholiaktsiis, sportimissoodustus ning planeeritav suhkrumaks.

Arutelus uurime, kelle jaoks ja mille alusel neid makse kehtestatakse? Kas maksud on parim viis tervisekäitumist mõjutada? Millist head praktikat ja ka läbikukkumisi leiame mujalt maailmast? Olete oodatud kaasa rääkima!

Sissepääs arutelule 3€/osaleja, aastapileti omanikele sissepääs tasuta. Eelregistreerumist ei toimu.

Muuseumi aastapiletid on müügil kassas ning nendega on sissepääs nii kõigile meie näitustele kui perepäevadele ja aruteludele tasuta. Aastase perepileti hinnaks on 45€, täispileti hinnaks 20€ ning aastane sooduspilet maksab 12€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).

Rohkem infot aastapileti kohta leiate SIIT

Lisainfo: annemay@tervishoiumuuseum.ee