Sel pühapäeval toimub Eesti Tervishoiu Muuseumis vahva perepühapäev „Vitamiinilaks“.

Kõik suured ja väikesed teavad, et vitamiinid on tervise ning hea enesetunde jaoks olulised. Paljud pöörduvad pika ja pimeda talve möödudes apteekrite poole sooviga vitamiine soetada. Ometigi on teadlaste väitel palju rohkem kasu vitamiinidest, mida saame süües värskeid puu- ja juurvilju!

Kas Sina tead, mis vitamiinid on mango sees? Või hoopiski porgandi sees? Perepäeval tutvustame erinevaid puu- ja juurvilju ning räägime sellest, miks on vitamiine üldse vaja ning mis vitamiine erinevatest viljadest saame. Pärast viljadega tutvumist teeme neist maitsvad smuutid!

Lisaks saab päeva jooksul täita erinevaid otsimisülesandeid ning osaleda perepääsme loosis. Kõik osalejad on oodatud osalema ka maja üldtutvustavatel ekskursioonidel.

Kava

11.00 Üldtutvustav ekskursioon (eesti ja vene keeles, 30min)

12.00 Arutelu-presentatsioon – uurime üheskoos erinevaid juurvilju ja puuvilju, mis meie poelettidel müügis on. Kui hästi neid tunnete – kuidas need maitsevad ning mida meie keha heaks teevad? (45 min)

13.00 Smuuti töötuba – kõik soovijad saavad endale meelepärastest viljadest valmistada vitamiinirikka smuuti "Vägi Smuutide" juhendamisel (45 min)

14.30 Üldtutvustav ekskursioon (eesti ja vene keeles, 30min).

15.00 Loosime osalejate  vahel välja muuseumi perepääsme!

*kavas võib olla muudatusi