25.-28. oktoobrini 2016 on 1., 2. ja 3. klassi õpilastel võimalus osaleda laagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Registreerimine on lõppenud. Kohad on täis.

Laagris toimuvad osaliselt samad tegevused, mis sarnastes eelnevates laagriteski.

Põnevas laagriprojektis osalevad Ajaloomuuseum, Lastekirjanduse Keskus, Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Teatri- ja Muusikamuuseum, Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kuuel korral.

PRAKTILINE INFO
Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri plaani saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga hiljemalt nädal enne laagri toimumist.

NB! Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Neljapäevase laagri hind on 60 eurot. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Vanusegrupp: 1., 2. ja 3. klassis käivad lapsed.
Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub 10-15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMITES
Loodusmuuseumis õpime mängides loodust tundma, sukeldume sambla-sambliku maailma, kasutame neid pildi tegemiseks ja tutvume lindude aastaringiga.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones saab tutvuda keskaegse maja, arhitektuuri, kaubanduse ja eluga. Räägitakse esemete tähendusest meie ümber ja sellest, kuidas sünnib ajalugu. Otsitakse Suurgildi hoones elava keskaegse lohe Gilberti jälgi ning vaadatakse multifilme.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängitakse detektiivimängu ning uuritakse vanu legende ja salapäraseid pilte.

NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.

Lastekirjanduse Keskuses loetakse raamatut, tehakse ristsõnu ja otsimismänge ning meisterdatakse.

Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis arutleme eesti disaini püsiekspositsioonis disaini teemadel ja mõtleme välja uusi põnevaid tooteid! Saame teada, mis on disain, milleks seda vaja on ja kuidas see meid mõjutab. Läbi selle õpime uurima, paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma.

Teatri- ja Muusikamuuseumi Särevi teatritoas satuvad lapsed külla teatritegelaste juurde. Uuritakse teatrimaailma, räägitakse erinevatest teatriametitest. Kindlasti tehakse näitemängu, proovitakse selga kostüüme, mängitakse muusikamängu ning meisterdatakse.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

Lisainfo:
Hannele Känd
“Kaheksa ühe hoobiga” projektijuht ja NUKU kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee