5. juunil toimuv muuseumi perepühapäev lõpetab suure akordiga vanalinnapäevad!

Tule kogu perega või üksi, noor ja vana, muuseum pakub terve päeva unustamatuid elamusi igaühele. 

Kui selleaastased vanalinnapäevad lubavad külastajal olla ajarändur, manades silme ette aegu ja paiku, mida ammu enam ei eksisteeri, näidates muutuvat linna, siis muuseum toob oma külastaja otse muuseumi enda argipäeva. Räägime ja näitame reaalselt ruume kus tehakse teadust, uuritakse vanu esemeid ja ravitehnikaid, trükitakse välja kolmemõõtmelisi esemeid. Avame oma maja keldrist pööninguni ja tutvustame kogusid, mida igapäevaselt näha ei ole võimalik.
Perepäeva tegevused - välja arvatud „Avatud lahkamine“ - on tasuta! Sissepääsu tagab muuseumipilet.

PROGRAMM:

12:00 ja 16:00 eestikeelne ekskursioon: „Muuseum avameelitseb“
Avame külastajatele tööruumid keldrist pööninguni kuhu tavakülastaja ei pääse. Piilume muuseumi argipäeva ja telgitagustesse, ronime mööda keskaegsete hoonete salapäraseid käike ja urkaid ning tutvume muuseumi kogude huvitavamate eksponaatidega, mida igapäevaselt näituselt ei leia.

13:00 eestikeelne teadusteater: „Avalik lahkamine“.
Uurime inimkeha siseehitust ja siseorganite tööd ning paiknemist läbi vaatemängulise avaliku lahkamise. Anname ülevaate arusaamade muutumisest inimese anatoomiast läbi ajaloo. (pilet 3€)

13:00 ja 17:00 venekeelne ekskursioon: „Muuseum avameelitseb“.

14:00-16:00 töötuba: „Aspirantuur ühe päevaga“
Ela sisse tervendaja või arsti rolli, maskeerudes näomaalingu ja riietusega šamaaniks, elukogenud professoriks või kauniks halastajaõeks ning proovi diagnoosida eri haigusi. Ole laborant ja meisterda endale kunstkops või süda.

15:00 etteaste: „Müsteerium“
Tervendab keha ja pakub kosutust hingele.

12:00-16:00 mõõtmised
Võimalus mõõta enda vererõhku, kehamassiindeksit, lihaste- ja rasvaprotsenti, saada soovitusi elamaks kõrge eani tervelt ja õnnelikult!