hoobiga”

Suvevaheaja alguses, 7.-10. juunini, on 1., 2 . ja 3. klassi lõpetanud õpilastel võimalus osaleda laagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Laagris toimuvad osaliselt samad tegevused, mis sarnastes eelnevates laagriteski.

Registreerumine on avatud kuni 20. maini. Registreeru siin!

Põnevas laagriprojektis osalevad Ajaloomuuseum, Lastekirjanduse Keskus, Loodusmuuseum, NUKU teater ja muuseum, Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Teatri- ja Muusikamuuseum, Tervishoiumuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. Vaata laagri toimumiskohtade kaarti siit.

Kõik muuseumid ja keskused asuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses. “Kaheksa ühe hoobiga” laager annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud viiel korral.

PRAKTILINE INFO

Üks laagripäev kestab kuus tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri plaani saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga hiljemalt nädal enne laagri toimumist.

NB! Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Neljapäevase laagri hind on 60 eurot. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused ja materjalid, käibemaks ning lõunasöök.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse. Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kas kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

NB! ühel päeval minnakse koos loodusmuuseumi töötajatega Pääsküla rabasse. Palume sel päeval selga panna õues olemiseks sobivad rõivad ning kaasa võtta ka Tallinna ühistranspordikaardi.

Vanusegrupp: 1., 2. ja 3. klassi lõpetanud lapsed.
Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12-13) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub 10-15 last.

TEGEVUSED MUUSEUMITES

Loodusmuuseumis ammutavad lapsed lähevad koos juhendajatega Pääsküla rappa, et ammutada uusi teadmisi botaanikast!

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones saab tutvuda keskaegse maja, arhitektuuri, kaubanduse ja eluga. Räägitakse esemete tähendusest meie ümber ja sellest, kuidas sünnib ajalugu. Otsitakse Suurgildi hoones elava keskaegse lohe Gilberti jälgi ning vaadatakse multifilme.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängitakse detektiivimängu ning uuritakse vanu legende ja salapäraseid pilte.

NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevat liiki teatrinukkudega. Koos lavastatakse lõbusaid nukuteatrietendusi.

Lastekirjanduse Keskuses loetakse raamatut, tehakse ristsõnu ja otsimismänge ning meisterdatakse.

Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis arutleme eesti disaini püsiekspositsioonis disaini teemadel ja mõtleme välja uusi põnevaid tooteid! Saame teada, mis on disain, milleks seda vaja on ja kuidas see meid mõjutab. Läbi selle õpime uurima, paremini tundma ja märkama meid ümbritsevat esemelist maailma.

Teatri- ja Muusikamuuseumis tutvutakse muuseumi erilsemate pillidega ja vaadatakse muusikainstrumentide sisse. Lisaks sellele mängitakse teatrimänge ja meisterdame.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

Lisainfo:
Hannele Känd
“Kaheksa ühe hoobiga” projektijuht ja NUKU kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
hannele.kand@nuku.ee

Broneeri

Nimi*:

Asutuse nimi:

E-post*:

Telefon*:

Külastajate vanus*:

8. aastased ja/või nooremad

õpilased

üliõpilased

täiskasvanud

pensionärid

Grupi suurus*:

Eelistatud külastusaeg:

Keel:

Kommentaarid:

OLEN HUVITATUD:

Muuseumituur:

üldtuur

temaatiline tuur

Haridusprogramm:

Avalik lahkamine

Esmaabi ABC

Minu muutuv mina

Anatoomiakursus

Hambatund

Meisterdades targaks

Käsi peseb kätt

Nägemata nähtud maailm

Laboritund "Kuidas töötab minu süda"

Söö terviseks

Südamesõbrad

Õnnetus ei hüüa tulles

Murdeea muutused ja ärkav seksuaalsus

Tuleviku toit

Sõltuv või sõltumatu

Surm - hirmus või loomulik?

Olla olemas - vajalik lein

Soovin liituda muuseumi uudiskirjaga

Palun täitke järgnevad kohustuslikud väljad: