Teadlaste Öö Festival on teadust populariseerivate ettevõtmiste sari, mille tipphetk on reedel 25. septembril aset leidev üleeuroopaline Teadlaste Öö. 

Käesoleval aastal pakume Teadlaste Öö raames  temaatilist programmi lausa kahel päeval. Teisipäeval 23. septembril toimetame Solarise keskuses Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatud Miks.ee teaduspäeval ja reedel 25. septembril kohtume muuseumis, kus saab osaleda loengutes ja interaktiivses Meeltelaboris.

Programm Solarise keskuses
Toimumisaeg: 23. september kell 11.00-16.00
"Inimkeha vähemtuntud mõõtmed"

Mõõdame lihaste tugevust, uurime seda mõjutavaid tegureid. Võistlus sõbraga - "Kes on tugevam", Mõõdame kopsumahtu ja läbi selle selgitame erinevaid hingamisfaase ja nende olemust. Mõõdame kehamassi, päevas kulutatavat energiahulka ja keha rasvasisaldust. Tutvume maketil keskmise eestlasega.
Kõik mõõtmistulemused on informatiivsed.

Programm muuseumis
Toimumisaeg: 25. september
Loengusari täiskasvanutele ja Meeltelabor lastele

Loengusarja teemaks on meditsiini võimekus haigestunud inimese seisukohalt. Fookusesse võtame inimese "varuosade" valmistamise laborites, ravimite mõju organismile ning igapäevase toimetuleku stressi ja depressiooniga.

Ootame osalema nii suuri kui väikesi muuseumihuvilisi, sest samal ajal kui pere vanemad liikmed on loengut kuulamas, toimub pere väiksematele interaktiivne meeltelabor, kus oma kõrvade, nina, keele, sõrmede ja silmadega saab õppida meid ümbritsevat veelgi paremini tundma.

Õhtune loengusari toimub muuseumi III korruse saalis

16.00 Ravimid, nende mõju ja toimemehhanismid
Merle Kiloman. Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, farmakoloogia õppejõud

17.30 Depressioon, stress ja eetika
Jüri Ennet. Ida-Tallinna Keskhaigla, psühhiaatriaekspert

19.00 Inimese varuosade valmistamine laborites ehk regeneratiivse meditsiini võimekusest tänapäeval
Andrus Loog. Taastava Kirurgia Kliinik, veresoonte kirurg

Sissepääsu tagab muuseumipilet.