Kaheksa Tallinna vanalinna ja selle läheduse muuseumit-keskust ootavad taaskord õpilasi linnalaagrisse „Kaheksa ühe hoobiga“. Oodatud on osalema kõik 1. 2., ja 3. klassi lõpetanud huvilised, kes soovivad suvevaheaja algul sisustada oma aega millegi eriti põneva ja ühtlasi harivaga.

Linnalaager toimub nelja päeva jooksul 8.-11. juunil 2015, mil lapsed saavad aktiivselt kaasa lüüa kaheksa muuseumi põnevates tegemistes ja õppida palju uut ja praktilist – alustades ajaloost ja lõpetades inimesega.

Projektis osalevad AjaloomuuseumLastekirjanduse Keskus, LoodusmuuseumNUKU teater ja muuseumTarbekunsti- ja DisainimuuseumTeatri- ja Muusikamuuseum, TervishoiumuuseumEesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum.

Laager toimub 8.-11. juunil ning kestab päevas kuus tundi. Koguneme igal hommikul 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagripäev lõpeb kell 16:00. Laagri hind on 60 eurot ning selle sisse kuuluvad kõikides muuseumites toimuvad tegevused, materjalid ja lõunasöök. Klasside kaupa jaotatakse õpilased 10-15-liikmelistesse rühmadesse, milles veedetakse päeva jooksul aega kahes muuseumis.

Iga päev kell 12:00-13:00 ootab lapsi soe lõunasöök, mis on arvestatud juba eelantud hinna sisse. Lõunale ja teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad. Kui Teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel teatada.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreerimise järgselt paari nädala jooksul.

Tegevused

Loodusmuuseumis ammutavad lapsed uusi teadmisi botaanikast, zooloogiast ja geoloogiast ning viivad läbi tõelisi laborikatseid.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones saab tutvuda keskaegse maja, arhitektuuri, kaubanduse ja eluga. Räägitakse esemete tähendusest meie ümber ja sellest, kuidas sünnib ajalugu. Proovitakse arheoloogi ametit ning otsitakse Suurgildi hoones elava keskaegse lohe Gilberti jälgi.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel mängitakse detektiivimängu ning uuritakse vanu legende ja salapäraseid pilte.

NUKU muuseumis mängivad lapsed varjuteatrit. Koos luuakse lugu, valgustus ja heli ning tehakse proovi!

Lastekirjanduse Keskuses loetakse raamatut, tehakse ristsõnu ja otsimismänge ning meisterdatakse.

Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis arutletakse eesti disaini püsiekspositsioonis disaini teemadel ja mõeldakse välja uusi põnevaid tooteid! Näitusel „Uus Põhjamaade moeillustratsioon II“, saavad lapsed lisaks fantaasiarohketele moeillustratsioonidele näha ka töödele eelnenud visandeid ja inspiratsioonimaterjale. Näitustest inspireerituna saavad kõik lapsed end ka loovalt väljendada!

Teatri- ja Muusikamuuseumis tutvutakse muuseumi erilsemate pillidega ja vaadatakse muusikainstrumentide sisse. Lisaks sellele mängitakse teatrimänge ja meisterdame.

Tervishoiumuuseumis toimub muuseumitund “Söö terviseks” koos mängude ja meisterdamisega ning muuseumiekskursioon.

NB! Laagrisse registreerumine on lõppenud kohtade kiirelt täitumise tõttu.

Suhkur on valge surm - müüt või tõde?