Hammaste tervise kuu keskendub tänavu võimalustele, kuidas vanemad saavad oma laste hambaid kaitsta. Levinud on arvamus, et kehvad hambad on päritavad. Tegelikult on päritavad ainult kehvad suuhügieeniharjumused, mis mõjutavad laste hammaste tervist kogu elu. Hammaste tervise kuu fookus on tõsiasjal, et kaaries on nakkushaigus, mille just vanemad tihtipeale teadmatusest oma lapsele edasi annavad – kas sama lusikaga toitu maitstes, ühisest joogipudelist juues või väikelapse lutti oma suus puhastades.

Hambakuul muuseumis
Novembrikuu jooksul toimuvad muuseumis teemaloengud, mida viivad läbi Hambakliinik32 suuhügienistid Eveli Hark, Krista Aas ja Julia Janpol. Neid abistavad muuseumi külastusjuhid. Tunnid on mõeldud lastele, noortele ja lastevanematele, kes hoolivad oma lapse suu tervisest ja soovivad hankida juurde uusi teadmisi, kuidas veelgi paremini oma pere hammaste eest hoolt kanda. Tund koosneb kahest osast, kus esimeses pooles kõnelevad erialaspetsialistid suuhügieeni teemadel ning hiljem saavad kõik soovijad teemalaudades õpitut praktiliselt järele proovida.
Hambatundide sisuks on: Kuidas sööbik-pisik üldse suhu saavad? Mis on piima-ja jäävhammaste erinevused? Mida teha selleks, et auke ei tekiks? Kui auk on juba hambas, kuidas käituda nii, et rohkem ei tule? Suhkrukell – mis see on?
Tegevused teemalaudades: Kuidas on vaja hambaid harjata? Mida võib jagada ja mida mitte? Lastele lisaks värvimislehed ja viktoriin.

Hambatunnid toimuvad laupäeviti:
8.11.2014 kell 14 eestikeelne hambatund, algusega kell 15.30 venekeelne hambatund.
15.11.2014 kell 14 eestikeelne hambatund
22.11.2014 kell 14 eestikeelne hambatund
29.11.2014 kell 14 eestikeelne hambatund, algusega kell 15.30 venekeelne hambatund

Hambatundi pääsu tagab muuseumipilet. Hambatund toimub muuseumi III korruse saalis.

Hammaste tervise kuu toimub tänavu juba kuuendat aastat. Eesmärk on edendada Eesti inimeste teadlikkust suuõõne- ja hammaste tervisest ning rõhutada ennetuse tähtsust, pannes inimesi mõtlema oma suuhügieeniharjumustele – ennetada on lihtsam kui ravida. Hammaste tervise kuu toimub Kliinik32 eestvedamisel koostöös Eesti Tervishoiu Muuseumiga.