Esimesed avalikud lahkamised toimusid Paduas Itaalias (1594) kus arstid, tudengid ja paremal elujärjel kodanikud said koguneda amfiteatrikujulisse ringauditooriumi ning jälgida tähelepanelikult all keskel läbiviidavat lahkamist või operatsiooni. Sellest ka nimetus anatoomiateater - Theatrum anatomicum.

Anatoomiateater "Avalik lahkamine" toimub muuseumitunni formaadis, kus esimeses pooles tutvume meditsiini, täpsemalt anatoomia ajalooga. Vaatame, millised nägid välja vanad anatoomiajoonised, kuidas õpetlased inimkeha ja selle toimimist kujutasid ning sellest aru said.
Tunni teises pooles teeme "avaliku lahkamise". Võttes abiks silikoonist laiba Markuse, uurime inimkeha siseehitust ja siseorganite tööd. Saame teada kus siseorganid paiknevad, millised nad välja näevad ja milleks neid vaja on.

Muuseumitund toimub 4 korruse väikeses ringauditooriumis, mis markeerib anatoomikumide anatoomiateatreid.

Anatoomiateater "Avalik lahkamine" sobib vanemale koolieale ja täiskasvanutele, kes soovivad kinnistada anatoomiatundides õpitut, hankida uusi teadmisi meditsiiniajaloost ning kogeda ainulaadset lahkamisruumi atmosfääri.

Kestvus ca 45 min.
Tunni läbiviija: Kennet Roosipuu